piątek, 13 kwietnia 2012

9 łódzkich drinków.

Sprawdziliśmy, jakie drinki piją łodzianie i jaką ofertę mają dla imprezowiczów najpopularniejsze kluby w mieście. Zapraszamy też do udziału w sondzie: który drink jest najlepszy?


Bagdad CafeKultowy klub z Jaracza czynny jest już od 9 rano, nic więc dziwnego, że w ofercie ma ''drinki śniadaniowe'', czyli kawy i czekolady z dodatkiem likierów. Aromaty alkoholowe są bardzo delikatne i w zasadzie mają głównie walory smakowe. Popołudniu klienci chętnie wybierają autorskiego drinka barmana Bartka Berga o wdzięcznej nazwie ''Zgred'' z rumu, likieru kawowego, Sprite'a i soku z limonki.

Hitem nocnych imprez w Bagdadzie jest płonący Krupnik.  Do kieliszka do koniaku wlewa się Krupnik z trzema ziarenkami kawy, stawia się ten kieliszek na szklance i podpala (zawartość ziaren kawy ułatwia palenie Krupniku). Przez chwilę należy obracać kieliszkiem, a następnie energicznym ruchem przelać alkohol do szklanki. Opary pozostałe w koniakówce ''wypija'' się przez słomkę. - To prawdziwy rytuał, klienci uwielbiają tego drinka - przyznaje Paweł Kuzański, właściciel Bagdadu

Cafe Wolność
Na piętrze kamienicy przy pl. Wolności, w Cafe Wolność, można napić się drinka o tej samej nazwie. Serwowany w wysokiej szklance koktajl Cafe Wolność najchętniej zamawiany jest wiosną i latem. Ponoć świetnie orzeźwia. W skład wchodzi wódka cytrynowa, likier melonowy, sok z cytryny i Sprite. Co jeszcze? - Popularnym drinkiem jest też ''Kawior'' - z wódki, syropu imbirowego, soku z cytryny, z cynamonem na kruszonym lodzie - tłumaczy Jarosław Ewert z Cafe Wolność.  

Lordi's

Klub muzyczny Lordi's oprócz dużej przestrzeni do tańca, oferuje także rozbudowaną kartę drinków. Jeden z nich - ''Pear, więcej niż gruszka'' stworzył szef baru Waldemar Seiler - trener kadry gastronomicznej i specjalista od flair. Gruszkowy drink z Lordi's powstał na bazie wódki gruszkowej, likierów: Cointreau i  Passion fruit i dodatku owoców: pomarańczy, truskawek, jabłka i limonki. Uzupełnieniem jest cukier trzcinowy lub syrop cukrowy i woda gazowana.
.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz