wtorek, 4 października 2016

Kremówka papieska

Desery

Składniki


Przygotowanie

 
Wykonanie kremu waniliowego:

Mleko zagotować z cukrem waniliowym. Do pszennej mąki dodać cukier, całe jajka i żółtka, dokładnie wymieszać, wlewać gotujące mleko, ciągle mieszając i zagotować. Po całkowitym ostudzeniu dodać masło i mieszać do chwili uzyskania jednolitej masy.

Wykonanie bitej śmietany:

Mocno ochłodzoną śmietankę ubić z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę.

Wykonanie ciasta francuskiego i składanie:

Masło zagnieść z 1/5 mąki, uformować kostkę i ochłodzić. Z pozostałej mąki, żółtka, wody i szczypty soli zagnieść ciasto o takiej gęstości jak masło z mąką. Chłodzić przez 20 minut. Zimne ciasto rozwałkować w prostokąt. Na środku położyć kostkę z masła i mąki, przykryć przeciwległymi bokami i rozwałkować na prostokąt o grubości 2 cm. Ponownie złożyć przeciwległe boki do środka a później na połowę i rozwałkować.
Składanie kopertowe powtórzyć czterokrotnie po każdym złożeniu ciasto wstawić na 15-20 min do lodówki. W końcu rozwałkować w kształcie prostokąta o grubości 0,5 cm i ułożyć na blaszce. 

Piec w temperaturze 200 stopni na kolor jasnobrązowy. Upieczone ciasto francuskie przekroić na dwie równe części, jedną połowę posmarować kremem waniliowym, następnie warstwą bitej śmietany. Całość przykryć drugą połowa ciasta, posypać cukrem pudrem. Kroić w prostokąty o dowolnej wielkości.
źródło: http://smaker.pl/przepis-kremowka-papieska,118130,tradycyjna-kuchnia.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz