środa, 1 lutego 2017

Nie wyrzucaj fusów po kawie. Mogą zdziałać cuda

Znalezione obrazy dla zapytania fusy z kawy
Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki (a nawet kilku) kawy. Choć w ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się kawa rozpuszczalna, tradycjonaliści wciąż wierni są kawie parzonej ze względu na jej smak i aromat. W tym przypadku problemem bywają jednak fusy. Okazuje się, że wcale nie trzeba ich wyrzucać do kosza.
Tak możesz wykorzystać fusy z kawy:
1. Nawóz
Fusy z kawy usprawniają przepływ wody w glebie, dzięki czemu rośliny są sprawniej nawadniane. Ponadto są idealną pożywką dla dżdżownic, których obecność w ziemi sprzyja roślinności. Co ciekawe, fusy wymieszane z nasionami marchwi sprawią, że warzywa wyrosną znacznie dorodniejsze. 
2. Odstraszacz
Zapach fusów odstrasza niektóre szkodniki. Nie przepadają za nim ani ślimaki, ani koty. Nawet krety omijają takie miejsca szerokim łukiem. 
3. Odtłuszczasz
Fusy po kawie pomagają usunąć tłuszcz z naczyń, garnków i patelni, a także innych patelni. Wystarczy natrzeć nimi powierzchnię zabrudzonego przedmiotu.

4. Naturalna farba do włosów
Regularne wcieranie fusów z kawy we włosy (np. w połączeniu z odżywką) spowoduje, że zyskają brązowego odcienia.
5. Odświeżacz
Fusy z kawy eliminują brzydkie zapachy. Warto wsypać ich trochę do zlewu i wstawić do lodówki. Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu zniknie, gdy fusy zawinięte w ściereczkę położymy na kaloryferze. Z naszych dłoni zniknie zapach cebuli lub czosnku, jeśli wetrzemy w nie odrobinę fusów w połączeniu z mydłem.
6. Porządek z kominkiem
Dzięki fusom rozsypanym w domowym kominku popiół nie będzie wzbijał się w powietrze. 
źródło: http://www.fakt.pl/kobieta/dobre-rady/fusy-od-kawy-nietypowe-zastosowanie/r83wwme?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz