czwartek, 16 lutego 2017

Wylewacie wodę z ogórków kiszonych? Ma zbyt wiele wartości odżywczych, by się jej pozbywać!

O tym jak pyszne i zdrowe są ogórki kiszone nie musimy chyba nikogo przekonywać. Nie ma nic lepszego niż kanapka lub sałatka z pachnącym czosnkiem i ziołami ogórkiem. Także woda, w której były kiszone ogórki zawiera wiele cennych substancji: antyoksydanty, witaminy i elektrolity.
Następnym razem, kiedy kupicie ogórki w słoiku, pamietajcie, że woda też jest bardzo przydatna. Gdy już będziecie wiedzieli, jakie ma właściwości, na pewno jej nie wylejcie do zlewu!
Przeczytajcie, co woda po ogórkach kiszonych może zrobić dla Waszego zdrowia:

1. W naturalny sposób zastępuje niektóre napoje dla sportowców

pixabayW ciągu 85 sekund od wypicia wody z ogórków następuje przywrócenie równowagi w organizmie i skurcze przestają być tak bolesne. Staje się tak dzięki zawartości soli w wodzie z ogórków, która w tej postaci jest łatwiej przyswajalna niż z innych produktów spożywczych.

2. Działa na zakwasy w mięśniach

Chlorek wapnia zawarty w wodzie z ogórków umożliwia szybsze przyswajanie sodu i potasu. Sportowcy powinni pić ten kwas ogórkowy przed i po wysiłku w celu przeciwdziałania zakwasom i zmniejszania ich bolesności.

3. Pomaga na syndrom niespokojnych nóg (Restless-Legs-Syndrom - RLS)

Wiele osób, które cierpi na zespół niespokojnych nóg (RLS) twierdzi, że kilka łyków tego płynu zmniejsza te bezwiedne ruchy nóg.

4. Pomaga przy niestrawności

Woda z ogórków uspokaja żołądek, pomaga w rozstroju, a nawet bólu żołądka.

5. Pomaga na kaca

Wielu młodych ludzi przysięga, że woda po ogórkach usuwa alkoholowy oddech. Ponadto, ten napój jest pełen elektrolitów, a zatem to najlepszy sposób, aby pozbyć się kaca.

6. Zawiera przeciwutleniacze i składniki odżywcze

Niskokaloryczna, bogata w elektrolity, witaminę C i wapń woda z ogórków to naturalny sposób na wzmocnienie i uodpornienie organizmu. Co ważne, wszystkie te składniki są łatwo przyswajane przez organizm ze względu na podwyższoną kwasowość napoju.
Gdy już zdecydujemy się na wykorzystanie wody po ogórkach, jak powinniśmy ją spożywać?
  • Czystą lub jako bazę koktajlu - działa równie skutecznie.
  • Wszędzie tam, gdzie pasuje ogórek kiszony, tam pasuje i woda: do sałatek, jaj lub tuńczyka!
  • Stanowi smaczną marynatę do drobiu, ryb, a nawet wołowiny.
  • Okazuje się być najprostszym sosem sałatkowym.

Czy spożywanie wody z ogórków może mieć skutki uboczne?

Należy wyeliminować spożycie wody z ogórków kiszonych:
  • Jeśli jesteś nawet na diecie niskosodowej
  • Jeśli cierpisz na dnę moczanową
  • Jeśli leki, które stosujesz mogą wejść w interakcję z substancjami o odczynie kwaśnym. Najlepiej zwrócić się wtedy do lekarza lub farmaceuty.
W pozostałych przypadkach woda z ogórków jest nieszkodliwa i zdrowa. 

Jak jeszcze możemy ją zastosować?

  • Aby złagodzić swędzenie skóry spowodowane ugryzieniem przez owady, należy przyłożyć do skóry wacik nasączony wodą z ogórków kiszonych i potrzymać przez dłuższą chwilę.
  • Jako odżywkę dla roślin pokojowych. Jeśli wewnątrz cieniolubnych rośliny wyrastają żółte liście, wtedy zawartość pH gleby nie jest już odpowiednia. 2 łyżeczki wody ogórka  na 2 ½ filiżanki wody z pewnością pomogą w tym przypadku.
źródło: http://likemag.com/pl/wylewacie-wod-z-ogorkow-kiszonych-ma-zbyt-wiele-wartoci-odywczych-by-si-jej-pozbywa/325714

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz